HVA DU KAN FINNE PÅ STANDEN HOS SAGAMAT?
RØYKALAKS
Sagamat tørker røykalaksen både etter salting og røyking, noe som resulterer i en fin/tørr konsistens og ekstra god smak.
EINEBÆRLAKS
Einebærlaksen er strødd med tørket knust einebær, noe som gir en nydelig og særegen smak.
MOLTELAKS
Moltelaks er smurt med «molteblanding» før varmrøyking.
SPEKELAKS
Spekelaksen er sukkersaltet slik det er vanlig å konservere laks i Finnmark. Passer godt med tytterbærrømme, rødløk, varme mandelpoteter og godt brød til.
FLATBRØD
På standen finner du også det knallgode flatbrødet og skjenning fra Trøndelag.
Sagamat holder til ikke langt fra Namsen og har mye å fortelle deg om laksefiske. De vil også fortelle deg hvordan du kan vinne fiskekort hos Grande gård. For dere som ikke kjenner til Grande gård, så er dette et svært eksklusiv sted som mange kjente profiler besøker, det være seg Arne Brimi, Jens Kvernmo med flere.
Sagamat vil i tillegg gi deg en innføring i «Arnes fluer», som er en kjent fluebinder blant alle fiskere – det være seg både norske og utenlandske! Her trekkes det også ut en heldig vinner som får «Arnes fluer» til odel og eie.
Ta turen innom Sagamat sin utstillerplass for deilige fristelser, en hyggelig prat og gode kjøp.